Háború Ukrajnában

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.














Putyin legújabb bejelentése után nem a megszállt területek, hanem Oroszország élete változik meg gyökeresen
 

Putyin legújabb bejelentése után nem a megszállt területek, hanem Oroszország élete változik meg gyökeresen

Hadiállapotot vezetett be Vlagyimir Putyin az Oroszország által a közelmúltban annektált négy ukrajnai megyében, ám ez a gyakorlatban nem sokat jelent, hiszen Herszon, Zaporizsja, Donyeck és Luhanszk megyékben már hónapok óta valódi háború – és nem különleges katonai művelet – zajlik. Az sokkal fontosabb – és a Kreml gondjainak súlyosbodására utal – hogy Oroszország teljes területére különböző korlátozásokat jelentő készültségi állapotot vezetett be. Az is figyelmeztető jel, hogy az orosz hatóságok megkezdték a február 24-e óta tartó háború elején elfoglalt Herszon városában élő polgári lakosok kitelepítését.


Nem lesz könnyű Herszon feladása az oroszoknak
 

Nem lesz könnyű Herszon feladása az oroszoknak

Ugyan a Dnyeper nyugati partján álló orosz csapatok egyre súlyosabb ellátási nehézségekkel kénytelenek megküzdeni, ám a terület kiürítése kisebb logisztikai bravúrt igényelne, amihez az aláfestő zenét az ukrán tüzérség szolgáltatná.

hvg.hu hvg.hu